Rekuperacinė sistema, kokiems namams ji būtina?

Ar jau skaitėte?

Geras vėdinimas yra labai svarbi komfortiško mikroklimato privačiuose namuose sudedamoji dalis. Dar prieš 5-10 metų atviri langai buvo laikomi gero vėdinimo pagrindu. Tačiau inžinerinės sistemos nuolat tobulėja, o rinkoje atsirado speciali įranga, skirta efektyvesniam vėdinimui, t. y. rekuperatoriai. Aptarkime, kas yra šie įrenginiai ir kaip jie veikia.

- Reklama -

Kas yra oro rekuperatorius?

Tai dvipusio veikimo tiekimo ir išmetimo įrenginys. Viena įrenginio dalis paima iš patalpos išmetamą orą ir išleidžia jį į lauką, o kita dalis užtikrina šviežio oro tiekimą į patalpą. Tarp šių dviejų sistemų yra šilumokaitis. Žiemą jis paima šilumą iš iš patalpos išleidžiamam orui ir perduoda ją iš lauko tiekiamam orui. Dėl tokio veikimo principo patalpa vėdinama, o oro temperatūra išlieka tokia pati. Šis privalumas vertingas ir žiemą, ir vasarą.

Kokia oro rekuperatoriaus paskirtis?

Rekuperacinė sistema, kokiems namams ji būtina.

Pagrindinė oro rekuperatoriaus paskirtis – užtikrinti kokybišką, tačiau energiją taupantį vėdinimą privačiame name. Naudodami gerą rekuperatorių galite sumažinti šildymo išlaidas žiemą, o vasarą – oro kondicionieriaus sunaudojamos elektros energijos sąnaudas.

Žiemą rekuperatorius padeda sutaupyti 60-90 % šilumos, kuri paprastai išeina per paprastą vėdinimo sistemą. Įprastinio rekuperatoriaus naudingumo koeficientas yra apie 74 %.

Kiek rekuperatorių reikia vienam namui?

Skirtingai nei centralizuotos vėdinimo sistemos, rekuperatorius „vėdina“ tik tą patalpą, kurioje jis yra. Idealiu atveju rekuperatorius turėtų būti įrengtas kiekvienoje patalpoje, kurią reikia gerai vėdinti: miegamajame, vaikų kambaryje, svetainėje, vonios kambaryje, virtuvėje.

Jei patalpa yra labai didelio ploto arba nestandartinio aukščio lubos (pavyzdžiui, jei turite dviejų lygių svetainę), viename kambaryje gali prireikti ne vieno, o dviejų rekuperatorių.

- Reklama -

Kaip išsirinkti rekuperatorių savo namams?

Pagrindinis pasirinkimo kriterijus yra našumas. Jis priklausys nuo patalpos ploto. Paprastai gamintojai nurodo, kokiam kambario plotui tinka vienas ar kitas modelis.

Taip pat būtina atkreipti dėmesį į papildomus veiksnius:

  • Filtravimo sistemos kokybę. Jei, pavyzdžiui, namas yra netoli kelio, pageidautina rinktis rekuperatorių su geru filtru.
  • Drėgmės ir anglies dioksido jutiklių buvimą. Paprastai jie naudojami sistemose su automatiniais išmaniaisiais režimais.
  • „Wi-Fi“ modulis, leidžiantis rekuperatorių prijungti prie „Išmaniųjų namų“ sistemos.
  • Renkantis vėdinimo sistemą, verta atkreipti dėmesį ir į gamintoją. Paprastai firminė įranga kainuoja šiek tiek brangiau, tačiau jos patikimumas yra didesnis.

TOP naujienos

Ar nekilnojamo turto mokesčio įvedimas atvėsins nekilnojamojo turto rinką?

Viena iš Lietuvos valstybės problemų yra deficitinis biudžetas. Iš pastarųjų 10 metų nebuvo tokių, kad šalies biudžetas būtų subalansuotas ar perteklinis. Tvirtinamas biudžetas ar...

7 daržovės, kurių geriau nedėkite į šaldytuvą – ten jos suges greičiau

Ką tik apsirūpinote daržovių atsargomis? Pirmasis dažno instinktas grįžus namo – sudėti jas į šaldytuvą, daržovėms skirtą stalčių. Tačiau „Iki“ daržovių ir vaisių skyriaus...

Būsto atnaujinimas pagal kinų išmintį: sutaupyti padėsiančios taisyklės

Tyrimai rodo, kad atnaujinti būstą nusprendę europiečiai, didžiausią dėmesį skiria vonios kambario bei virtuvės pagerinimui, naujų interjero detalių įsigijimui bei įvairių susidėvėjusių baldų pakeitimui....

Metrologijos inspekcijos darbo prioritetas – pažeidimų prevencija 

„Kas čia per patikrinimai? Apie planuojamą patikrinimą informuojate? Juk pažeidimus galima skubiai pašalinti“, –  yra tekę girdėti tokių nustebusio tūlo piliečio kalbų, 2009 m....

Ar naujasis nekilnojamojo turto mokestis atneš tiek pat naudos, kiek įtampos?

Balansuojant 2020 metų valstybės biudžetą ir ieškant pinigų mokytojams, gaisrininkams ir kitoms pastarąjį dešimtmetį pamirštoms visuomenės grupėms, svarstomi ir jau tvirtinami nauji mokesčiai. Panašu, kad jų didinimo išvengti greičiausiai nepavyks, todėl ieškoma kantriausiųjų. Nekilnojamojo...

Šiemet gamtos jėgos sukėlė tris kartus daugiau įvykių nei pernai

Lietuvą šiemet kamavo ne tik COVID-19 pandemija, bet ir itin aršios gamtos stichijos. Draudikai skaičiuoja, kad 2020 m. įvairių meteorologinių reiškinių nulemtų įvykių buvo beveik triskart daugiau, palyginti su 2019-aisiais, o jų žalos išaugo du...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS