Virš 20 milijonų eurų investicijų padės kurortui augti ir klestėti

Ar jau skaitėte?

Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus savo socialinių tinklų profilyje pasidalijo džiugia žinia: du projektai, dvi pergalės ir per 20 milijonų eurų investicijų į Palangą!

- Reklama -

Palangoje ar Palangai kuriantys savo srities profesionalai pelnė garbingus apdovanojimus dar viename prestižiniame konkurse. Šįsyk – tarptautiniame geriausių Baltijos šalių NT projektų, kuriame varžėsi architektūrinės idėjos ir sprendimai. Džiugu ir tai, kad NT vystytojai ryžtasis tokias kūrybines idėjas, kurios yra netgi labai nepigios, įgyvendinti būtent Palangoje, investuodami į mūsų kurortą ne vieną milijoną eurų.

Palangos.info koliažas. „SPA Vilnius“ ir Norberto Tukajaus nuotraukos

„Baltijos NT apdovanojimų 2024“ konkurso dalyviai konkuravo šešiose kategorijose, itin patyrusių ekspertų komisija vertino trijose Baltijos valstybėse – Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje – praėjusiais metais baigtus plėtoti poilsio apartamentų, biurų, prekybos, industrinius, viešbučių ir konversijos projektus.

Noriu kartu su Jumis pasidžiaugti, kad bene pirmąsyk per dešimt metų, kuomet rengiamas šis konkursas, jame tarp šešių nugalėtojų paminėta Palanga, ir net du kartus.

Šiemet geriausiu projektu trijose Baltijos šalyse viešbučių kategorijoje komisija išrinko Palangos centre, netoli Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų bažnyčios, iškilusį naują „SPA Vilnius“ įmonių grupės viešbutį „Monist“. Pastatą suprojektavo architektas Henrikas Štaudė.

Naujasis viešbutis duris Palangoje atvėrė tik pernai liepą. Jame įrengta 30 kambarių, baseino ir pirčių erdvė, SPA paslaugų zona bei restoranas, o pasirinktas stilius atitinka boutique viešbučio koncepciją.

- Reklama -

Tam, kad mūsų kurorte atsirastų pirmasis ir, ko gero, kol kas vienintelis boutique viešbutis, o jo svečiai galėtų patirti ne tik prabangų poilsį bei visišką privatumą, bet ir praleistų gerą laiką mūsų kurorte, jo savininkė įmonių grupė „SPA Vilnius“ investavo 4,7 mln. eurų.

Antrasis Palangos objektas konkurso nugalėtojo laurus pelnė poilsio paskirties apartamentų kategorijoje ir taip pat pripažintas geriausiu tarp trijų Baltijos valstybių.

Palangiškio architekto Donato Rakausko projektą įgyvendinusi NT grupė „Lumont“ vietoje buvusios Seimo poilsinės J.Simpsono gatvėje pastatė modernų objektą su išsaugotu originaliu pavadinimu „Viešnagė“. Čia suprojektuoti keturi triaukščiai poilsio pastatai.

Plėtojant projektą poilsio statinius pavyko organiškai įkomponuoti į esamą aplinką ir išsaugoti 200 čia augančių praėjusio šimtmečio pušų, be to, papildomai pasodinta dar kelios dešimtys aukštaūgių spygliuočių.

Į viso šio kvartalo, kuris jau pelnė neoficialų „Palangos Monako“ pavadinimą, NT vystytojai investavo 17 mln. eurų. Beje, šios grupės įmonė yra viena iš penkių pačių didžiausių mokesčių mokėtojų į Palangos savivaldybės biudžetą.

Tad du projektai, dvi pergalės ir per 20 milijonų eurų investicijų, kurios padeda Palangai augti, gražėti bei pelnytai leidžia tikėtis dar didesnių turistų srautų.

Sveikinu konkurso nugalėtojus!

 

TOP naujienos

V. Skaisgirė netrukus įsikels į naujus namus

Televizijos laidų prodiuserė Vaida Skaisgirė jau daugiau nei pusmetį gyvena nekantriu laukimu, kada galės įsikelti į naujuosius namus, kuriuose vis dar intensyviai vyksta remonto...

ORAI: Ketvirtadienio dieną be lietaus, aukščiausia temperatūra vietomis iki 27 laipsnių šilumos

Ketvirtadienio dieną be lietaus. Vėjas rytų, 6–11 m/s. Aukščiausia temperatūra 20–25, šalies pietvakariuose vietomis iki 27 laipsnių šilumos. Penktadienį be lietaus. Vėjas rytų, naktį 4–9...

Kokias kopėčias pasirinkti namams?

Tenka pastebėti, kad renkantis kai kuriuos daiktus savo buičiai, skiriama ne tiek daug dėmesio kokybei ar funkcionalumui, kiek profesionaliam naudojimui. Kyla klausimas kodėl? Specialistai...

Išskirtinių statybos darbų bendrovė „Mirigita” pernai augo 34 proc.

Vakarų Lietuvos išskirtinių statybos darbų bendrovė „Mirigita” praeitus metus pabaigė pasiekusi 9,3 milijonų eurų apyvartą arba 34 proc. didesnę nei 2022 metais, kuomet ji...

Būkite atsargūs: darbuodamiesi soduose ir sodybose sugebame susižaloti net elementariausiais įrankiais

Vaismedis, lopinėlis žolės ir gėlės – tiek augmenijos sugebama sutalpinti net ir į mažą žemės plotą šalia namų. Įsibėgėjus sodo darbų sezonui draudikai atkreipia dėmesį į skaudžią tendenciją: intensyviai darbuodamiesi soduose ar sodybose žmonės...

Gudrybė našlaitėms sustiprinti: jos žydės kaip pašėlusios ir bus atsparios ligoms 

Našlaitės yra vienos populiariausių pavasario gėlių, kurios pačiomis įvairiausiomis spalvomis bene anksčiausiai nuspalvina terasas ir balkonus. Jos yra nereiklios, nebrangios, pakenčia net nedideles pavasarines šalnas ir yra puikus pasirinkimas turint vaikų, mat jų žiedlapiai...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS