Lietuviški kruasanai ir ant prancūzų stalų: technologai atskleidė jų kokybės paslaptis

Ar jau skaitėte?

Sausio 30-ąją minima Tarptautinė kruasanų diena. Ko gero kiekvienas esame ragavę prancūziškus ragelius, tačiau patiems juos pasigaminti prireikia ne tik laiko, bet ir įgūdžių. Duonos, užkandžių ir šaldytų gaminių bendrovės „Mantinga“ kruasanai yra eksportuojami net į 28 pasaulio valstybes, tarp kurių yra ir Prancūzija. Įmonės vyriausiasis technologas Darius Anelauskas dalijasi, kokios yra kruasanų gamybos paslaptys bei kokie niuansai padeda užtikrinti išskirtinį skonį, kvapą bei traškumą. O taip pat pasidalijo keliais paprastais receptais.

- Reklama -

Kone svarbiausias gero kruasano ingredientas – sviestas. Apie 21-27 proc. viso prancūziško ragelio turėtų sudaryti būtent jis. Kokybiškas sviestas arba margarinas suteikia gaminiui skonio, aromato bei traškumo.

Kruasanas su omleto paplotėliu.

Gaminamų kruasanų kokybei užtikrinti svarbiausios yra šios dedamosios: kokybiškos žaliavos, tešlos gamybos procesas bei gaminių formavimas. O štai gaminant produkciją pramoniniu būdu, itin svarbios tampa pažangiausios technologijos, natūralus kvietinis raugas, tešlos fermentacija, jos atsistovėjimo trukmė bei pati formavimo linija.

Tešlos fermentacija vyksta dviejose gamybos vietose ir ji net turi skirtingus pavadinimus: „Pasyvi fermentacija, kuri trunka nuo 0,5 iki 6 valandų prasideda tešlos atsistovėjimo patalpoje, kurioje yra 6–8 C temperatūra. Dažniausiai naudojame 3 valandų atsistovėjimą. Aktyvi fermentacija, kuri trunka apie 2 valandas, vyksta jau suformavus gaminius kildinimo kameroje, kur temperatūra siekia apie 30°C. Kuo fermentacija ilgesnė, tuo geresnis išgaunamas skonis ir aromatas, atsiranda išraiškingesni sluoksniai“, – pasakoja D. Anelauskas.

Jis dalijasi, kad gaminant sviestinius ragelius „Mantingoje“ naudojami padidinti baltymo kiekio miltai, kurie suteikia stabilesnę gaminio struktūrą bei išraiškingesnius sluoksnius. Jeigu kruasanas gaminamas su įdarais, jie privalo būti termostabilūs, kitaip tariant kepant netekantys. Natūralus kvietinis raugas suteikia gaminiui stipresnį aromatą ir skonį. O tinkama fermentacija reikalinga tekstūrai ir skoniui suteikti.

„Beje, tinkamai paruoštas kruasanas vėliau yra šaldomas greitojo gilaus šaldymo būdu. Šis būdas tarsi „užrakina“ visas geriausias gaminio savybes. Greitasis šaldymas vyksta prie iki –36°C temperatūros. Teisingai parinkus užšaldymo procesą, pasirinkus tinkamą fasavimo būdą, gaminio galiojimą galima pratęsti net iki 12 mėnesių”, – paaiškina D. Anelauskas. Beje, „Mantinga“ gamina net 42 skirtingų rūšių kruasanus.

- Reklama -

Kruasanas su keptais baklažanais, pomidorais ir feta

Jums reikės:

  • Mini sviestinių kruasano;
  • 20 g baklažanų;
  • 20 g pomidorų;
  • 10 g fetos sūrio;
  • Baziliko;
  • Alyvuogių aliejaus;
  • Druskos;
  • Pipirų.

Šaldytą kruasaną kepkite 12–15 min. iki 170°C temperatūros įkaitintoje orkaitėje. Daržoves nuvalykite ir nuplaukite. Pomidorus supjaustykite griežinėliais, baklažanus – juostelėmis.

Daržoves pamarinuokite su aliejumi, druska ir pipirais. Baklažanus kepkite iki 180°C temp. įkaitintoje orkaitėje 5–7 min. Iškepus susukite į suktinuką.

Patiekite taip: iškeptą kruasaną įpjaukite išilgai, dėkite pomidorus, baklažanų suktinukus, trupintą fetos sūrį ir bazilikų lapus.

Kruasanas su omleto paplotėliu

Jums reikės:

  • 4 vnt. mažų kruasanų;
  • kiaušinio;
  • 30 g grietinėlės;
  • 15 g tarkuoto sūrio;
  • druskos, pipirų;
  • žiupsnelio rūkytos paprikos;
  • 4 šaukštų varškės sūrelio;
  • 2 šaukštų „Dižono“ garstyčių;
  • 4 riekelių lydyto sūrio;
  • šviežių špinatų;
  • mėgstamų sezoninių daržovių.

Kruasanus iki 170 °C temperatūros įkaitintoje orkaitėje kepkite 1­0–15 min. Kiaušinį išplakite su grietinėle ir tarkuotu sūriu. Pagardinkite smulkintais špinatais, druska, pipirais ir žiupsneliu rūkytos paprikos. Perpilkite į mažą kepimo formelę ir 5–7 min. kepkite iki 170 °C temperatūros įkaitintoje orkaitėje.

„Kruasanus perpjaukite pusiau, apačią patepkite varškės sūreliu, o viršų – garstyčiomis, dėkite supjaustytą omletą, lydytą sūrį ir mėgstamas sezonines daržoves. Skanaus!“ – priduria Darius Anelauskas, „Mantingos“ vyriausiasis technologas.

TOP naujienos

Kaip priderinti šviestuvus interjere?

Tinkamai parinktas apšvietimas reiškia komfortą ir patogumą. Juo reikėtų pasirūpinti kuriant namų interjerą. Kiekviename namo kambaryje reikia atidžiai suplanuoti bei apsvarstyti šviesos šaltinių vietą...

Kaip ir kada pradėti lauko terasos montavimo darbus?

Rudens ir žiemos laikotarpis dažniausiai būna pasyviausias statybų darbų prasme. Jei oras žiemą yra pakenčiamas, atliekami vos keli lauko darbai, tačiau rimtesnių projektų niekas...

Kaip išsirinkti stalą darbui namuose?

Dėl pasaulinės krizės, kurią sukėlė pandemijos padariniai, visuomenė susidūrė su nauja realybe ir daugybe naujų iššūkių. Ne tik Lietuvoje žmonės susidūrė su nesugebėjimu toliau...

Investuoti ir taupyti? Švyturio arena įrodinėja, kad tai įmanoma.

Vien į krepšinio infrastruktūros modernizavimą universalaus daugiafunkcio sporto ir pramogų komplekso valdytojas prieš šį sezoną investavo daugiau nei 140 tūkst. eurų, taip pat įrengė...

Šilumos siurbliai oras-vanduo, kada juos verta rinktis?

Renkantis namų šildymo būdus labai dažnai kyla klausimas, kokį šildymo katilą bei šildymo sistemą pasirinkti. Tai atrodytų labai natūralus ir populiarus klausimus, ypatingai tais atvejais, kuomet pasirinkimų yra daugiau nei vienas. Tačiau taip yra...

Kur prasideda ir baigiasi daugiabučio namo patalpų savininkų ar naudotojų atsakomybė?

Nuosavo nekilnojamojo turto nuosavybė paprastai asocijuojasi su sprendimų priėmimo ir saviraiškos laisve. Britų teisininkas ir politikas Edwardas Coke'as savo garsiajame ir dažnai cituojamame sprendime dar 1604 metais įtvirtino mintį, kad kiekvieno žmogaus namai yra...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS