Autoavarijų kiekis nemažėja sulaukus pavasario. Vairuotojai kelyje privalo būti atsargūs visais metų laikais. Keičiantis oro sąlygoms kinta ir rizikos faktoriai, kurie apsunkina vairavimą. Pavyzdžiui žiemą didelį pavojų kelia slidūs ir nenuvalyti keliai. Vasarą padaugėją neatsakingo vairavimo atvejų, kai jaunuoliai stengiasi pasipuikuoti prieš aplinkinius ir kelyje atlieka pavojingus manevrus. Atidumas yra reikalingas visada, visai nesvarbu ar esate patyręs vairuotojas ar ką tik vairuotojo egzaminą išlaikęs jaunas žmogus. Straipsnyje sužinoti kokie veiksniai gali padidinti auto įvykio riziką.
Lietus
Klaidinga manyti, kad pavojų kelyje sukelia tik didelis sniegas. Su lietumi susiduriame gana dažnai ir jis gali tapti nelaimingo įvykio kaltininku. Staigiai pakitus oro sąlygoms ir kelio dangai tapus drėgnai gali suprastėti ratų sukibimas. Dėl to, atsiranda slydimo pavojus. Jis dažnai pasireiškia bandant staigiai stabdyti mašiną. Stiprus lietus sumažina kelio matomumą. Stiprių liūčių atveju, vertėtų sustoti saugioje vietoje ir pralaukti kol oro sąlygos pagerės.
Vairavimas naktį
Vairavimas naktį yra iš ties pavojingas, nes padidina avarijos tikimybę. Tamsiuoju paros metu stipriai sumažėja matomumo laukas, todėl sunku įvertinti saugų atstumą tarp automobilių. Stenkitės pasirinkti saugų greitį, kuris leis lengviau manevruoti automobiliu sudėtingose situacijose. Rekomenduojama naktį važiuoti lėtesniu nei leistinu greičiu, nes naktį sulėtėja jūsų reakciją. Dėl to, stenkitės neplanuoti kelionių tamsiuoju paros metu. Ilgose kelionėse stenkitės naktį susirasti poilsio vietą, kur galėtumėte atgauti jėgas po ilgų valandų praleistų už vairo.
Mieguistumas
Apie vairavimą išgėrus ar apsvaigus nuo narkotinių medžiagų yra kalbama labai daug, bet dažnai pamirštama, kad vairuodami apsimiegoję , taip pat, rizikuojate savo ir aplinkinių gyvybėmis. Didelė dalis avarijų, kai vairuotojai užmiega prie vairo kyla naktį. Dėl to, specialistai nerekomenduoja sėstis prie vairo tamsiuoju paros metu. Atsiminkite, kad verčiau sustoti ir pailsėti, nei skubėti ir rizikuoti savo gyvybę. Vis dėlto, jeigu nuspręsite važiuoti naktį, privalote keistis vairavimu su kitais keleiviais. Taip galėsite trumpam pailsėti ir nerizikuosite užmigti prie vairo.
Nepasirūpinate pirmosios pagalbos vaistinėle
Deja, bet atsiranda žmonių, kurie pirmosios pagalbos vaistinėlė įsigyja tik tam, kad galėtų sėkmingai pereiti techninę apžiūrą. Labai svarbu, kad vaistinėlė visą laiką gulėtų jūsų automobilyje lengvai pasiekiamoje vietoje, nes negalite žinoti kada prireiks ja pasinaudoti. Daugelis vairuotojų mano, kad vairuoja saugiai ir jiems pagalbos kelyje tikrai neprireiks. Vis dėlto, pamatę kelyje į nelaimę patekusius žmones privalote sustoti ir suteikti jiems pirmąją pagalbą. Automobilinę vaistinėlę galite įsigyti apsilankę https://torx.lt/kategorija/darbo-sauga/vaistineles/.
Į kelią išbėgę gyvūnai
Didžiausias laukinių gyvūnų pavojus atsiranda pavasarį ir vasarą. Dėl rujos gyvūnai gali elgtis neapdairiai ir netikėtai iššokti į kelią. Kaktomuša su dideliu žvėrimi dažniausiai pasibaigia tragiškai. Privalote atkreipti dėmesį į įspėjamuosius kelio ženklus ir laikytis saugaus greičio, ypatingai miškingose vietovėse, kuriose gyvena daug laukinių gyvūnų. Ypatingai svarbu sutelkti dėmesį vairuojant naktį, kai matomumas stipriai sumažėja ir negalėsite greitai pastebėti kelyje stovinčio žvėries. Dažnu atveju rekomenduojama vengti staigaus stabdymo, o verčiau nusukti iš kelio, nes tai gali padėti išvengti susidūrimo su žvėrimi.
Taigi, kelyje slypi daug pavojų, apie kuriuos dažnai nesusimąstome. Dėl to, privalome visada vairuoti saugiai ir atsakingai. Nepamirškite pasirūpinti ir pirmosios pagalbos vaistinėlėmis, kurios gali padėti išgelbėti gyvybę. Svarbiausius daiktus reikalingus pagalbai suteikti įsigykite iš www.torx.lt.