Klaipėdos meras: tikslinga rengti projektą visam centrinio pašto kompleksui atnaujinti

Ar jau skaitėte?

Klaipėdos miesto savivaldybė svarsto rengti projektą uostamiesčio centrinio pašto kompleksui atnaujinti. Pasak savivaldybės, pašto rūmų komplekse siūloma kurti daugiafunkcinę kultūros erdvę. Šiuo klausimu uostamiesčio savivaldoje suburta darbo grupė.

- Reklama -

„Nors kol kas kalbama apie centrinio pastato restauraciją, diskutuojame, kad tikslinga būtų rengti projektą visam kompleksui, o jo įgyvendinimą būtų galima numatyti etapais“, – išplatintame pranešime nurodo Klaipėdos meras Arvydas Vaitkus.

Klaipėdos miesto savivaldybė svarsto rengti projektą uostamiesčio centrinio pašto kompleksui atnaujinti. Nuotrauka „Google Earth“.

Kaip skelbiama pranešime žiniasklaidai, pagal Kultūros ministerijos ir uostamiesčio savivaldybės bendradarbiavimo sutartį, ministerija valstybės ir ES struktūrinių fondų lėšomis numatoma sutvarkyti pašto kompleksą ir pritaikyti jį kultūros bei kitoms veikloms vykdyti, o savivaldybė – pasirūpinti erdvių įveiklinimu.

„Kad procesas vyktų sklandžiai ir būtų sukurtas objektas, nešantis naudą Klaipėdai ir Lietuvai, liepos mėnesį sudaryta darbo grupė pašto komplekso sutvarkymo ir įveiklinimo klausimams spręsti, kurioje dirba ir Kultūros ministerijos, ir savivaldybės specialistai“, – pabrėžė A. Vaitkus.

Naujosios miesto valdžios siekis – kad veiklas apjungtų jūrinė tematika, dėl to, kaip pranešime nurodo savivaldybė, konsultuojamasi ir su jūrinės srities specialistais.

„Klaipėda – išskirtinis miestas, vienintelis Lietuvos uostamiestis, todėl turime išnaudoti šį pranašumą ir sukurti mūsų miesto identitetą atspindintį traukos objektą, kuris būtų įdomus ne tik mums patiems, bet ir svečiams“, – teigė Klaipėdos meras.

- Reklama -

Savivaldybė primena, kad Klaipėdos centrinio pašto pastatas liko nenaudojamas, kai 2019 m. iš jo išsikėlė AB „Lietuvos paštas“.

Praėjusiais metais Vyriausybė paskelbė pastatą kultūros paminklu, o šiuo metu pašto komplekso pastatus valdo Kultūros infrastruktūros centras, kuriam Vyriausybė objektą perdavė patikėjimo teise.

TOP naujienos

Komfortiškos darbo ir mokymosi erdvės įrengimas namuose

Nors į biurus sugrįžome jau senokai – visgi daugelis vis dar dažnai renkasi hibridinį darbą arba dirba iš namų. O tam, kad darbas namuose...

Registrų centras pataria: kaip nesunkiai sužinoti savo NT mokestinę vertę

Iki gruodžio 15 dienos, kai gyventojai Valstybinei mokesčių inspekcijai (VMI) turi pateikti nekilnojamojo turto (NT), viršijančio 150 tūkst. eurų, mokesčio deklaracijas ir sumokėti mokestį...

Šią vasarą sostinėje prasidės naujo „Vilties“ specialiosios mokyklos filialo statybos

Birželio pirmąją savaitę pasirašyta rangos darbų sutartis dėl Savanorių prospekte, buvusiame lopšelio-darželio pastate, įrengiamų patalpų naujam „Vilties“ specialiosios mokyklos filialui. Projekto vertė siekia apie...

Karantino laikotarpiu – baimės dėl būsto mokesčių

Neregėtas vyresnės kartos antplūdis internetinėse atsiskaitymo platformose, dešimtys tūkstančių konsultacijų kiekvieną mėnesį bei naujai besiformuojantis įprotis apmokėti ne tik savo, bet ir savo tėvų...

Prasidėjo sodo darbų sezonas: 3 pavojai, tykantys neatsargių sodininkų

Švelnėjant karantino sąlygoms ir artėjant vasarai, vis daugiau žmonių vyksta į sodus ar sodybas, kur jų laukia sezoniniai darbai. Išsiilgus gryno oro ir aktyvios veiklos nė nekyla mintis, kad sodininkystės ar daržininkystės darbai gali...

Nepadarykite klaidos: jeigu norite gausaus pomidorų derliaus, nesodinkite jų šalia kai kurių daržovių

Šių metų tikslas – kvapnus ir sultingas pomidorų derlius? Nieko nelaukite – būtent kovas laikomas geriausiu metu pradėti pomidorų daiginimo darbus ir taip sutaupyti. Patiems pasisėjus sėklų, atšilus orams nereikės pirkti pomidorų daigų. Kad...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS