Kaip išsirinkti stalą darbui namuose?

Ar jau skaitėte?

Dėl pasaulinės krizės, kurią sukėlė pandemijos padariniai, visuomenė susidūrė su nauja realybe ir daugybe naujų iššūkių. Ne tik Lietuvoje žmonės susidūrė su nesugebėjimu toliau dirbti ir pereiti prie nuotolinio darbo sistemos. Atrodytų, kad tokio darbo sąlygos turėtų būti lengvos ir malonios dėl to, kad darbus atliekame  mūsų pačių jaukiuose namuose. Tačiau kelios dienos, praleistos namų biuro sistemoje, daugumai iš mūsų daro išvadą, kad tai nėra tokia lengva užduotis. Kasdienio biuro gyvenimo trūkumas, jo atmosfera ir tinkamai įrengta darbo vieta pradeda jaustis po kelių dienų. Ir nors įmonės žmonių trūkumą iš biuro galima kompensuoti telefonu ar vaizdo konferencija, daug sunkiau ergonomišką biuro stalą ir kėdę pakeisti namų stalu ir kėde, prie kurio esame įpratę darbe.

- Reklama -

Deja, mūsų gražūs namų baldai savo forma ir struktūra nėra pritaikyti darbui namuose. Jau nekalbant apie daugybę valandų darbo be galimybės pakeisti kėdės ar stalo aukštį. Netinkama ar bloga laikysena sėdimame režime sukelia greitesnį nuovargį, o ilgainiui gali net turėti įtakos sveikatai. Taigi, kokių veiksmų reikėtų imtis norint geriau paruošti savo vietą nuotoliniam darbui? Kaip įsirengti darbo vietą savo namuose?

Kaip išsirinkti stalą darbui namuose.

Visų pirma, svarbiausias žingsnis, tinkamo darbo stalo pasirinkimas. Jei dirbate namuose ir turite darbo kambarį, tinkamo stalo pasirinkimas yra raktas į gerą ir patogų darbą. Stalas turėtų ne tik įsilieti į bendrą kambario dekorą, bet ir padėti jums efektyviai dirbti. Geriausias įmanomas pasirinkimas yra ergonominis biuro stalas, leidžiantys laisvai dirbti įvairiomis sąlygomis. Norint užtikrinti komfortą ir sveikatą reikėtų pagalvoti apie reguliuojamo aukščio stalą, kuris leis jums keisti pozicijas sėdėti ir stovėti darbo eigoje.

Stalus galima pritaikyti pagal individualius kiekvieno žmogaus poreikius.Jie taip pat padeda palaikyti tinkamą kūno padėtį visą darbo dieną. Be to, rašomieji stalai su aukščio reguliavimu suteikia jums patogias sąlygas nugarai. Ergonomiška laikysena darbo metu sumažina stuburo, kojų skausmus, taip pat sumažėja nuovargio jausmas.

Norėdami patenkinti įvairius asmeninius pageidavimus, biuro stalas įgijo daug naujų, praktiškų versijų. Šiuolaikiniai stalai yra reguliuojamo aukščio, elektra ir rankiniu būdu reguliuojami rašomieji stalai, yra  įvairaus dydžio ir formos.

Medžiagų kokybė ir elegantiškos spalvos gali pabrėžti stalo prestižą ir dizainą arba priešingai – lengva energingų spalvų struktūra pabrėžia, pavyzdžiui, optimizmą, dinamiką ir kūrybiškumą.

- Reklama -

Tokie stalai žinoma patogūs ne tik namie bet ir biure. Darbas komandoje turi savo taisykles. Kai kuriose situacijose būtina keistis mintimis, bendrauti su kolegomis. Stalai, leidžiantys sukurti kūrybinio bendradarbiavimo atmosferą, puikiai tinka darbui grupėje. Jei reikia, naudodamiesi stalo sienų sistema, tokią erdvę per kelias akimirkas galima paversti privačia, kas leis lengviau susikaupti atliekant individualų darbą.

Atminkite, kad prie stalo galime dirbti ne tik sėdint, bet ir stovint. Pastarasis metodas patogus, jei tokį stalą naudojame trumpą laiką. Ilgesniam darbui labiau tinka sėdimoji padėtis. Jei tik kartais ateiname prie stalo, norime padaryti tai, kas neužima daug laiko, optimalus stalviršio aukštis yra nuo 90 iki 100 centimetrų. Toks aukštas stalas nebūtinai turi būti didelis – pakanka, jei jame yra pakankamai vietos dokumentų aplankui ar nešiojamam kompiuteriui pasidėti. Naudojant tokio tipo stalą, verta pastatyti reguliuojamą kėdę, ant kurios galime laisvai atsisėsti.

Sėdėjimo padėtis turėtų būti pritaikyta vartotojo ūgiui. Todėl patogiausias sprendimas yra tas, kuriame mes galime pritaikyti ne tik sėdynės aukštį, bet ir stalo aukštį pagal savo poreikius.

TOP naujienos

Klaipėdos meras: tikslinga rengti projektą visam centrinio pašto kompleksui atnaujinti

Klaipėdos miesto savivaldybė svarsto rengti projektą uostamiesčio centrinio pašto kompleksui atnaujinti. Pasak savivaldybės, pašto rūmų komplekse siūloma kurti daugiafunkcinę kultūros erdvę. Šiuo klausimu uostamiesčio...

Gamtos pažaboti neįmanoma: ką daryti dingus elektrai?

Nors bendrovės „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) vystomos technologijos užtikrina, kad maždaug 2 iš 3 gedimų elektros skirstymo tinkle būtų pašalinami nuotoliniu būdu, mechaniniu būdu...

Atvėsus orams į namus plūsta graužikai

Sakoma, kad šiluma kaulų nelaužo. Ji maloni ne tik žmonėms, bet ir graužikams. Tai patvirtinti galėtų biologas, UAB „Dezinfa” kenkėjų kontrolės ekspertas Liutauras Grigaliūnas,...

Daugiau nei pusė Lietuvos gyventojų už elektrą permoka?

Elektros kainoms pastaruoju metu nukritus žemiau valstybės kompensuojamų 28 centų už kilovatvalandę (ct/kWh) ribos, daugiau nei pusė Lietuvos gyventojų vis dar moka pagal didesnį...

Lietuviški kruasanai ir ant prancūzų stalų: technologai atskleidė jų kokybės paslaptis

Sausio 30-ąją minima Tarptautinė kruasanų diena. Ko gero kiekvienas esame ragavę prancūziškus ragelius, tačiau patiems juos pasigaminti prireikia ne tik laiko, bet ir įgūdžių. Duonos, užkandžių ir šaldytų gaminių bendrovės „Mantinga“ kruasanai yra eksportuojami...

„Bonava Lietuva“ gavo leidimą pirmojo daugiabučio statyboms Vilniuje – Pašilaičiuose iškils „Vakarų lėnas“

Švedijos kapitalo nekilnojamo turto (NT) bendrovei „Bonava Lietuva“ Vilniaus miesto savivaldybė suteikė leidimą pradėti projekto „Vakarų lėnas“ statybas Vilniaus Pašilaičių mikrorajone. Imtis darbų bendrovė planuoja nedelsiant, o statybų finišas numatytas kitų metų pabaigoje. Nors...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS