Kaip ir kada geriausia keisti savo elektros tiekimo planą?

Ar jau skaitėte?

Elektros rinkos liberalizacija vartotojams suteikia galimybę laisvai pasirinkti ne tik nepriklausomą elektros tiekėją, bet ir elektros tiekimo planą, atsižvelgiant į geriausią kainos ir suvartojimo santykį. „Elektrum Lietuva“ produktų vystymo vadovas Mantas Kavaliauskas primena, kad elektros tiekimo planą keisti galima bet kada, o svarbiausia – tai nieko nekainuoja.

- Reklama -

„Pagal dabar galiojančius teisės aktus, elektros vartotojas yra laisvas pasirinkti, kokią elektros kainą pagal siūlomus planus jis nori mokėti. Todėl svarbu nuolat stebėti nepriklausomų elektros energijos tiekėjų pasiūlymus ir pasirinkti sau naudingiausią – taip vartotojai gali sulaukti reikšmingai mažesnių sąskaitų“, – sako M. Kavaliauskas.

Neapsisprendžiantiems – brangi kiekviena diena

„Jei elektros vartotojas anksčiau pasirinko brangesnį elektros tiekimo planą ir dabar dvejoja, ar keisti jį į pigesnį, jis už suvartojamą elektrą permoka kas dieną,” – sako Mantas Kavaliauskas, „Elektrum Lietuva“ produktų vystymo vadovas. RPT.lt koliažas.

Bendrovės atstovo teigimu, galimybė keisti elektros tiekėją ar tiekimo planą yra vis dar apipinta mitais. Pavyzdžiui, kad priėmus tokį sprendimą reikės mokėti baudą arba nutraukti sutartį su esamu tiekėju. Visgi, delsimas turint nepalankų tiekimo planą gali gerokai patuštinti vartotojo piniginę. Svarstantiems, ar verta keisti pasirinktą planą, ekspertas pataria sprendimą priimti kuo greičiau.


Daugiau apie būsto priežiūrą portale Statybų.INFO


„Jei elektros vartotojas anksčiau pasirinko brangesnį elektros tiekimo planą ir dabar dvejoja, ar keisti jį į pigesnį, jis už suvartojamą elektrą permoka kas dieną. Tokiu atveju reikėtų nedelsti ir, pasinaudojus elektros tiekėjo interneto savitarna, planą pasikeisti. Svarbiausia, kad tai nieko nekainuoja“, – sako M. Kavaliauskas.

Jis primena, kad norint pasikeisti elektros tiekimo planą, visų pirma vartotojams reikėtų nepamiršti įvertinti visų tiekėjų pasiūlymus. Tai padaryti jie gali pasinaudodami Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos (VERT) skaičiuokle. Joje, įvedus suvartojamos elektros kiekį, bus išfiltruoti visų nepriklausomų elektros energijos tiekėjų planų pasiūlymai – nuo pigiausio iki brangiausio.

Naudingesnį elektros planą galima pasirinkti bet kada

M. Kavaliauskas primena, kad sprendimą keisti elektros tiekimo planą vartotojas gali priimti bet kada – keičiant planą jokių baudų mokėti nereikės.

- Reklama -

„Buitinis elektros energijos vartotojas, nusprendęs pasikeisti elektros tiekimo planą, turi teisę tai padaryti neatlygintinai ir nesulaukus plano galiojimo termino – tai reiškia, kad jam nereikės grąžinti jokių faktiškai panaudotų nuolaidų“, – sako bendrovės atstovas.

Jo teigimu, tokia galimybė yra labai palanki visiems elektros vartotojams, nes sekant elektros kainų pokyčius yra paprasčiau prie jų prisitaikyti ir nepermokėti.

„Pastebime, kad klientai dažniausiai renkasi trumpesniam laikotarpiui fiksuotus planus, bet pasižyminčius geriausia kilovatvalandės kaina. Tai rodo, kad vartotojai yra jautrūs elektros kainų pokyčiams“, – sako M. Kavaliauskas.

Laisvė rinktis elektros energijos tiekėją

Platus nepriklausomų elektros tiekėjų pasirinkimas leidžia vartotojams pasinaudoti visomis elektros liberalizacijos galimybėmis. Bendrovės atstovo teigimu, tokia sprendimo laisvė padeda elektros vartotojui užsitikrinti ne tik palankias kainas, bet pasinaudoti papildomomis naudomis.

„Nepriklausomo elektros energijos tiekėjo pasirinkimas – atsakingas žingsnis. Jei šiuo metu pasirinktas tiekėjas nepakankamai atliepia poreikius, vartotojai turi teisę pasirinkti kito tiekėjo paslaugas. Sprendžiant, kokį elektros tiekėją pasirinkti, svarbu atkreipti dėmesį ir į pridėtines naudas. Pavyzdžiui, mūsų klientai gali pasinaudoti galimybe apdrausti elektrinius prietaisus nuo žalos, kurią gali sukelti nenumatyta ar žaibo sukelta viršįtampė, srovės svyravimai ar dingusi elektra“, – sako M. Kavaliauskas.

Jo teigimu, svarbiausia užduotis renkantis kitą elektros energijos tiekėją – vartotojams įvertinti savo elektros suvartojimo ypatumus ir sutartį sudaryti su tuo tiekėju, kuris geriausiai atlieps lūkesčius ir bus patogiausia naudotis jo teikiamomis paslaugomis.

Neringa Kolkaitė-Bielinė
Atstovė žiniasklaidai
„Elektrum Lietuva“

TOP naujienos

Vilniaus biurų rinkos vakansija netrukus pasieks Europos vidurkį – ko tikėtis ateinančiais metais?

Vilniaus komercinio nekilnojamojo turto (NT) rinkoje įsivyravo štilis – trečiąjį ketvirtį naujų nuomos sandorių buvo sudaroma mažiau, o nuomininkams toliau auga biurų pasirinkimo galimybės....

Būsto remontas karantino metu: ekspertai pataria, kaip sutaupyti 

Jau daugiau nei pusmetį gyvenant pandemijos padiktuotomis sąlygomis ir vis daugiau laiko praleidžiant namuose, žmonėms natūraliai kyla noras kažką pakeisti buityje. Dažniausias sprendimas –...

ESO: 6 patarimai, kaip taupyti elektrą tamsiojo sezono metu

Artėjant tamsiajam metų sezonui ir vėstant orams, vidutinio namų ūkio elektros energijos suvartojimas Lietuvoje gali padidėti 15 proc., skaičiuoja bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO)....

Pavasarinis tvarkymasis: patarimai, kaip paprastai ir be rūpesčių susitvarkyti namus

Kai ateina pavasaris, rodos, net kvapas lauke pasikeičia – jis tampa toks lengvas, gaivus ir primenantis pavasarinį atsinaujinimą. Tokios gaivos pradeda norėtis ir namuose,...

Moduliniai gyvenamieji namai – ilgaamžis sprendimas

Mažai yra žmonių, nenorinčių susikurti savo svajonių namus. Žinoma, finansinės galimybės šias svajones labai dažnai nustumia į šoną, tačiau sprendimas yra ir šioje situacijoje – tai moduliniai namai. Gyvenami moduliniai namai yra tikrai, palyginus,...

Vienas žodis sutartyje gali gerokai padidinti patalpų nuomos kainą

Energetinių resursų, medžiagų ir statybų kainoms šiemet pasiekus rekordines aukštumas, įkalnėn iš paskos pasileido ir nuomos rinka. Tendencijos tokios pačios ir privataus būsto, ir verslo segmente. Tačiau būsto nuomos terminas paprastai gerokai trumpesnis, nei...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS