Dezinfekuojate visus namų paviršius? Vietos, kurias išvalyti būtina kruopščiai

Ar jau skaitėte?

Šiandien, kai ypatingas dėmesys skiriamas socialiniam atstumui, rankų plovimui ir dažnai liečiamų paviršių dezinfekcijai, vertėtų pagalvoti ir apie smulkiausius, bet kasdien čiupinėjamus paviršius namuose. Juk ant jų ar juose, kaip ir bet kur kitur gali nusėsti įvairios bakterijos ar virusai. Jei galvojate, kad namuose nebeliko vietos, kurios dar nevalėte, pateikiame sąrašą daiktų, kuriuos valyti reikėtų itin kruopščiai.

- Reklama -

Kompiuteriai, planšetės ir kišenių turinys

Neabejotinai žinote, kad mobilusis telefonas – tai prietaisas, kurį būtina dezinfekuoti dėl dažno jo turėjimo ir laikymo rankose. Kartu su išmaniuoju reikėtų dezinfekuoti ir kišenių turinį: piniginę, raktus, banko kortelę ir kitus daiktus, kuriuos ten laikote.

Tačiau ar pagalvojote nuvalyti televizorių, kompiuterį ar planšetę, esančią namuose? Jei telefoną dažniausiai liečia tik vienas asmuo, kita namuose esanti kompiuterinė įranga pereina per visų namiškių rankas. Ne išimtis ir kompiuterio klaviatūra, pelė ir įvairiausi valdymo pulteliai. Juk dabar, dažniau, nei bet kada vakarus leidžiame prie televizoriaus, viena ranka užkandžiaudami, o kita perjungdami kanalus.

Kasdien naudojama buitinė technika

Šaldytuvas, orkaitė ar skalbimo mašina – tai technika į kurią verta atkreipti dėmesį, norint nepriekaištingai išdezinfekuoti namus. Šiuos prietaisus naudojame kasdien, todėl pagalvokite apie šaldytuvo rankenėles, viryklės, skalbimo mašinos ar siurblio mygtukus, taip pat kitas liečiamas prietaisų vietas. Valydami bet kokius elektroninius prietaisus, nepamirškite jų išjungti ir ištraukti kištuko iš elektros lizdo.

- Reklama -

Norėdami dezinfekuoti techniką, nepurkškite dezinfekcinių skysčių tiesiai ant valdiklių, verčiau tam naudokite suvilgytą, pūkelių neturintį skudurėlį. Taip pat, stenkitės sumažinti poreikį liesti skirtingus daiktus, pasidomėkite, galbūt jie valdomi ir nuotoliniu būdu? Pavyzdžiui, „Samsung“ telefonuose esanti „Smart Things“ programėlė leidžia valdyti daugybę skirtingų prietaisų tik telefonu. Naudojantis šia programa nuotoliniu būdu galima įjungti namuose esantį televizorių, skalbyklę ar robotą siurblį.

Rankenos ir jungikliai

Durų ir spintelių rankenos, bei šviesos jungikliai gali būti tie objektai, kurie praslydo pro akis, kai tvarkėte namus. Kasdien įeidami ar išeidami iš kambario paliečiame jo rankeną, taip pat nučiupinėjame spintelių rankenėles bei kraštus.

 

Norėdami kruopščiai dezinfekuoti namuose esančias rankenas, bent trumpam į šoną padėkite visas priemones ir pažiūrėkite kaip ir kuriose vietose dažniausiai liečiate spinteles, kai norite jas atidaryti. Tuomet imkitės jas kruopščiai valyti.

Pipirinė, druskinė ir kitos prieskoninės

Nors prieš ir po valgio nusiplauname rankas, tačiau norint užtikrinti nepriekaištingą švarą namuose, nepamirškite nuvalyti net smulkiausių, bet kasdien naudojamų daiktų savo virtuvėje. Namuose gamindami maistą neišvengiamai liečiame indelius, kuriuose laikome druską, cukrų ir pipirus.

 

Taip pat nepamirškite dezinfekuoti ir kitų prieskonių maišelių ar iš parduotuvės atsineštus, plastikinėse pakuotėse esančius žalumynus bei kitus produktus.

Atskirą dėmesį skirkite automobiliui

Išvalę visus namie esančius daiktus, ant kurių gali nusėsti kokia nors bakterija ar virusas, nepamirškite atkreipti ypatingo dėmesio į kasdienę savo transporto priemonę. Dezinfekuokite automobilio durelių rankenas, vairą, pavarų sritį ir saugos diržą. Galbūt yra ir kitų vietų, kurias paliečiate kiekvieną kartą įsėdę į savo transporto priemonę ar ją vairuodami.

Jei savo automobiliu nevežiojate pašalinių žmonių, tuomet daugelio paviršių dezinfekavimui pakaks vandens ir muilo mišinio, tačiau tikrai nepakenks jei naudosite ir specialias dezinfekcijai skirtas priemones. Naudodami specialius valiklius, patikrinkite jo gamintojo nurodymus. Stenkitės naudoti specialias, valymui skirtas šluostes ir skysčius, kurių pagrindą sudaro ne mažiau, kaip 70 proc. alkoholio.

TOP naujienos

Pavasario darbai darže tęsiasi: 5 svarbiausi patarimai

Gegužė – pats darbymetis sodininkams ir daržininkams, nes šis mėnesis daugelio daržovių sėjos ir sodinimo metas. Visgi gegužę tinka sėti ne visas daržo gėrybes,...

Pranašaujant stiprų vėją, draudikai pastebi vieną tendenciją

Sinoptikams vėl kalbant apie artėjančius didžiulius vėjo gūsius, draudikai pastebi, kad kasmet vis daugėja žalų dėl stichinių nelaimių: nukenčia gyvenamieji namai, priestatai, o kainos...

Pagrindinė kliūtis įsigyti būstą – nepakankamos gyventojų pajamos ir santaupos

Pasak Baltijos šalių gyventojų, didžiausia kliūtis įsigyti nuosavą būstą yra nepakankamos pajamos arba per mažos santaupos, rodo „Luminor“ banko atlikta apklausa. Beveik pusė Lietuvoje...

Kokius dažus lauko baldams rekomenduoja specialistai?

Mediniai gaminiai, ypatingai naudojami lauke, reikalauja išskirtinės apsaugos ir priežiūros. Jie nuolatos yra veikiami aplinkos poveikio – saulės, lietaus, vėjo, o kur dar įvairūs...

Naujasis dujų akcizo mokestis – smūgis Lietuvos regionų gyventojams

Pasaulyje suskystintos naftos dujos yra pripažįstamos kaip vienas švariausias ir draugiškiausias gamtai (aplinkai) energetikos produktų, dėl to, suskystintos naftos dujos (SND) yra noriai naudojama tiek buityje, tiek gamyboje ir pramonėje. SND naudojant maisto gamybai,...

Neprisidėkite į krepšį bet ko: kuo grybaujant gali praversti jūsų telefonas?

Rudens sezonu išmanusis įrenginys tampa nepamainomu ir grybautojams. Telefono ekrane nepatyrę grybų mylėtojai gali pasitikrinti grybų rūšis, pažinti kitus augalus, o bet kuriam grybautojui nepasiklysti praverčia žemėlapių programėlės. Tiesa, ekspertas pataria kai kuriais nustatymais...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS